Ürünlerimizin kalitesinden ve performansından gurur duyuyoruz.

Aşağıda, FilterQueen® Majestic® ve Defender® ile ilgili yaygın olarak sorulan bakım ve kullanım sorularının bir kısmı bulunmaktadır.

Defender® Filtre Değişimi

Filter Queen Defender Filtre Değişimi

1. Defender®’ı elektrikten çıkardıktan sonra yan tarafına yatırınız ve cihazın aşağısında bulunan tutucu somunu saatin aksi istimetinde döndürerek, gevşetip, uzaklaştırınız.

Filter Queen Defender Filtre Değişimi

2. Cihazı normal pozisyonuna getirip, yukarı kısmındaki motoru kaldırınız.

Filter Queen Defender Filtre Değişimi

3. Medi-Filter® Kartuşu ve Enviropure® (Mangal Kömürü) Filtresini çıkarınız. Eğer sadece Enviropure® (Mangal Kömürü) Filtresini değiştiriyorsanız, eski Mangal Kömürü filtresini Medi-Filter® Kartuşundan çıkarıp atınız.

Not: Mangal kömür filtresi velcro (cırt cırt) ile tutturulmußtur.

Filter Queen Defender Filtre Değişimi

4. Yeni Enviropure® Mangal kömür filtresini Medi-Filter® Kartuşunun etrafını saracak şekilde size vermiş olduğumuz velcro (cırt cırt) ile tutturunuz. Eğer ayrıca Medi-Filter® Kartuşunuda yeniliyorsanız, yeni Enviropure® (Mangal Kömürü) Filtresini yeni Medi-Filter® Kartuşuna sıkıştırınız. Filtreleri cihaza tekrar koyunuz.

Filter Queen Defender Filtre Değişimi

5. Cihazın yukarı motor kısmını yerine takınız.

Filter Queen Defender Filtre Değişimi

6. Cihazı yan tarafına yatırarak tutucu somunu alt tarafına takınız. Cihazı dik duruma getirip kullanmaya devam ediniz.

Defender® Filtre Değiştirme Göstergesi Işığını Sıfırlama

Defender® cihazınız ön panelde yer alan bir Filtre Değiştirme Göstergesi ile donatılmıştır.
Bu kırmızı ikaz lambası yanıp söndüğü zaman, değiştirme filtrenizi sipariş etmek için yetkili FilterQueen® Distribütör bayiisini aramanızı tavsiye ederiz. Bu kırmızı gösterge yanıp sönmeyi durdurup, sürekli yanarsa filtrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz

1. Yukarı ve aşağı ok düğmelerine aynı anda basıp, kırmızı Filtre Değiştirme Göstergesi yanıp sönmeye başlayıncaya kadar tutunuz.

2. Aşağı ve Yukarı Ok düğmelerini bırakınız.

3. 5 saniye sonra tekrar Yukarı ve Aşağı ok düğmelerini basılı tutunuz. Kırmızı gösterge düşük yanıp sönme hızından yüksek yanıp sönme hızına geçtiğinde her iki düğmeyi de bırakınız.

Majestic® Koni Filtre Değişimi

1. Fişi prizden çekin ve hortumu güç biriminden çıkarın. Yanlardaki mandalları açın ve güç birimini toz haznesinden çıkarın.

2. Medipure® Premium Filtre Konisini çıkarın ve kenara koyun ya da yeni Koni takıyorsanız eskisini atın.

3. Toz haznesinin içindekileri büyük, ağzı açık bir çöp torbasına boşaltın. Kullanılmış BioCone Filtre Konisi dahil olmak üzere haznenin içerisindeki her şeyin çöp torbasına düşmesini sağlayın. Tüm tozları ve/veya kokuları gidermek için toz haznesini yıkayabilir ve iyice kurulayabilirsiniz.

4. Filtre Konisini açın. Koninin ucunu, toz haznesinin alt tarafındaki Filtre Konisi yerine yerleştirin. Koninin tüm kenarlarının, toz haznesinin contasıyla aynı hizada olduğundan emin olun.

5. BioCone Filtrenin içine MEDIpure Koniyi yerleştirin.

6. Güç birimini yerine takıp, yan taraftaki mandalları kilitleyin. BioConeTM Filtre
Konisinin üç çıkıntısının da güç biriminin dışından görülebildiğinden emin olun.

7. Adım 1’deki şekilde yanlardaki mandalları açın ve güç birimini toz haznesinden çıkarın. Koni koruyucusunu çıkarın. Bazı üniteler için yıldız tornavida kullanmak gerekli olabilir.

8. Plastik tutucu halkayı parmağınızla geriye doğru çekip, dışarıya çıkararak Düz Disk Filtreyi çıkarın.

9. Düz Disk Filtreyi değiştirin. Filtreyi perdenin orta bölümüne yerleştirin. Halkayı sıkıştırarak koruyucu halkayı yerine takın. Halkanın, plastik perdenin üç çıkıntısının altında iyice oturduğundan emin olun.

10. Koni korumasını yerine takın. Koninin dış kenarının, güç biriminin çevresindeki lastik kenara oturduğundan emin olun ve vidayı yerine takın.

Majestic® Elektrikli Süpürge Ucu Akım Kesicisi Sıfırlanması

Akım kesici, tıkanması veya döner fırçanın arızalanması durumunda elektrikli süpürge ucunun motorunun hasar görmesini önlemek için tasarlanmıştır. Akım kesiciyi sıfırlamak için, Majestic® elektrikli süpürgeyi kapatın ve fişi prizden çekin. Elektrikli süpürge ucunun içindeki tüm yabancı maddeleri çıkarın ve süpürge ucunun arka tarafındaki kırmızı düğmeye basın. Majestic® elektrikli süpürgeyi fişe takın ve çalıştırın.

Bizimle İletişime Geçin

FilterQueen® Kapalı Hava Kalitesi Sistemleri ile ilgili teknik destek almak için bize ulaşın.

Bir teknik servis uzmanımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

FilterQueen® Türkiye Genel Distribütörü

FilterQueen® Türkiye Destek Hattı

Pazartesi – Cuma : 09:00 – 19:00

Cumartesi : 09:00 – 14:00

FilterQueen’ler Tam Koruma Altında